איילת ארזי 42, נהריה

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


שלום, אני אמא של ליאור, וחברתה הטובה כותבת סיבה מדוע לבחור דווקא בהן. למה דווקא אצלנו בסלון? כולם כבר נתנו כל כך הרבה סיבות שכדאי לבחור בהם, מקווה שגם זו תהיה! אז אנחנו לא ילדות "אור הירח", אנחנו מתקופה קצת יותר מאוחרת, ילדות "יומן מסע"? בקיצור- לחברה הכי טובה שלי כבר 8 שנים, יש יום הולדת בעוד שבוע. אני לא חושבת שיש משהו יותר טוב שהיא הייתה יכולה לאחל לעצמה לקבל! (ולא בקיצור-) תמיד הערצנו את אביב. אף פעם לא נשכח איך בכל פעם שאחותי הגדולה לא הייתה בבית, היינו הולכות לחדר שלה ושומעות אביב גפן. והיום, שהאלבומים איתה אי שם בדרום אמריקה, אנחנו מתגעגעות לזה, ובלייב- אפילו יותר טוב! אנחנו נהיה מאושרות אם תגיע לסלון שלנו, בטוחות שלא תתחרט! יש גם חצר גדולה!

עופר וייס 31, אשקלון

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


כשהייתי ילד קטן ופגיע בן 4, הכרס של אבא הרגישה המקום הבטוח והמגונן ביותר בעולם. 28 שנה אחרי אני מלווה אותו מדי שבוע לטיפול הכימותרפי, מנסה לגונן עליו בחזרה מהמחלה הנוראית שמסתתרת לה היום בתוך אותה הכרס בדיוק. למה אצלנו? כי אבא שלי לא סובל את אביב גפן, והוא התאמץ כל-כך לעזור לי לזכות...

רומה וילגר ושני ניר 21, סביון

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | 3 Comments


לאחר חיפוש בין אלפי תמונות הגענו למסקנה שזו התמונה שנבחר לשחזר וכעת אנמק למה: ראשית בתמונה מופיע משה דין הייחוס המשפחתי שלו עם אביב גפן ואחייניו של דיין המשורר יהונתן גפן בנה של אביבה אחותו של משה, שנית משה דיין היה איש ציבור ישראלי ורמטכ"ל, דיין תרם גם תרומה משמעותית להסכם השלום עם מצרים, כאשר פרץ אביב גפן לתודעה הלאומית שלנו לאחר שסחף את הנוער הישראלי בשנות ה-90, שאותו כינה "ילדי אור הירח", אחד השיר האהובים עלינו ביותר הוא שירו הגאוני של אביב "בוא נצעד לחלום" השיר אשר מילותיו מציגות את התקווה של כל אחד מאתנו כלפי השלום שימים אלו הינו קריטי וכמו כן התמונה הנ"ל מציגה את כוונותיו של משה דיין להשיג את השלום, נכבוש את השלום, ולא את השטחים, לחופש הנצחי, לילדים שלי, בואו ננסה (המטרה המשותפת) בעבר אמצעי התקשרות היו מועטים ולכן הדבר היה כרוך בפגישה פנים מול פנים עם האויב, ב-1993 התארח אביב גפן בתוכנית "פופוליטיקה", והתייצב מול מתנגדיו, אביב אשר לא פחד לשקף את עמדותיו השונות ברבים ואמר את מה שהרוב פחד רק לחשוב, כאשר אין מקום למילים המוסיקה משמשת שפה משותפת לכולנו והיא כלי מגשר בין הלאומיים השונים. בואו נצעד לחלום, בלי גזע ולאום, בואו ננסה, עד שיהיה טוב, עד שיהיה, בנוסף נציין כי אימי עשתה שחזור של התמונה המקורית (מצורפת) בשל הרעיון והקומפוזיציה לצורך עבודה בלימודיה באומנות ואנו בחרנו ברעיון לשם התחרות. אביב מאמינות בך ומעריכות אותך כאמן דגול וכגאון מוסיקלי. נשמח אם תגשים את חלומנו ותבוא להופיע בבייתנו.

יעקב פוסטון 21, ירושלים

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


אנחנו חושבים שאביב צריך להופיע אצלנו בסלון כי כמה שאנחנו אוהבים את אביב אמא שלנו אוהבת אותו יותר ואנחנו רוצים להפתיע אותה אחרי כל מה שהיא נותנת לנו אנחנו רוצים לעשות גם משהו (אנחנו חמישה ילדים מגיל 14 עד 21 יעני אנחנו עושים לה חגיגות 24/7 ומגיע לה חגיגה משלה) אז ייאלה אביב נתראה עוד שבוע

תמרת 25, חיפה

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


אני גרה עם עוד 2 שותפות. שלושתנו מאוד אוהבות את אביב (אפילו יותר מאת מיטלמן). שלושתנו סטודנטיות אשר עובדות במקביל. רב הערבים שלנו מוקדשים ללימודים. אנחנו יותר מנשמח לשבור את השיגרה!

אורי שיפרין 20, מכבים

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


מאז ומתמיד, הבית שלי היה רחוק מדי לכל החברים שלי, מכיוון שלמדתי בתיכון בגבעתיים ולא במכבים, כל החברים שצברתי במהלך התיכון (ובהמשך גם בצבא) גרים בתל אביב והסביבה, ואף אחד לא טורח לסוע עד מכבים ה"רחוקה" אפילו שיש לי את הבית הכי מזמין והכי מתאים לאירועים רבי משתתפים וגם מצומצמים יותר.... זה תמיד היה לי חבל מאוד, ואני בטוח שלהופעה של אביב גפן כולם יגיעו, גם אם הם יצטרכו ללכת את כל הדרך, לכן אני מאוד מקווה שאביב יבחר בי, מיותר לציין שאני מאוד אוהב את המוזיקה של אביב (מאז.... ועד היום....) לגביי הסלון, אני מקווה שהצלחתי להעביר את זה בתמונה, הסלון מחולק לשני חללים גדולים עם מחיצה ביניהם, המחיצה ניתנת להזזה מה שיוצר חלל אחד ענק, הבית הוא צמוד קרקע ויש גם גינה גדולה מאוד, בגינה יש גם שני משטחי עץ גדולים ומשטח בטון עוד יותר גדול.

הגר צרויה 19, הרצליה

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


לגבי התמונה - זאת תמונה שאהובה עליי במיוחד. הריקוד ליווה אותי במהלך חיי, מגיל מאוד מאוד צעיר והיווה אחד החלקים הכי חשובים ומשמעותיים בחיים שלי ובהתבגרות שלי. לצערי מגיל 15 כבר לא רקדתי באופן קבוע בגלל שהגוף שלי לא איפשר לי. בשביל התמונה נסעתי לאותו מקום בדיוק שבו צולמה התמונה , רק שמסתבר שהשתנה קצת במהלך 13 השנים האחרונות. הרצפה שונה, חלק מהווילון חסר וכבר אין את הפסתנר מאחור. אביב. כנראה שכש"אור הירח" יצא, אני עוד לא נולדתי. לא הייתי חלק מילדי אור הירח האמיתיים. ובכל זאת כשגדלתי התחלתי להכיר ולהקשיב לשירים שלך והתאהבתי במוסיקה שלך. התאהבתי באותנטיות, בכנות ובאמת שלך. אני מעריצה אותך על הכנות שלך. על האומץ להגיד ולשיר על כל מה שאתה מרגישה ומה שאתה חושב. על האומץ לומר הכל בלי לצנזר את הרגשות שלך, בלי לחשוב האם יקבלו את זה או לא. תמיד נשאר נאמן לעצמך ולא מושפע מאחרים ואף פעם לא מתמסחר. מעטים האנשים במדינה הזאת שהם פשוט הם, אומרים כל מה שהם מרגישים ומדברים על הכאב שלהם, בלי לחשוב מה יאמרו על כך. אביב, אתה מבחינתי ההוכחה שאין דבר שהוא לא אפשרי. אתה אומן ענק ואין לי מילים שיכולות לתאר כמה שאתה מרגש אותי במוסיקה שלך, בכתיבה שלך. בהוויה שלך. אתה פשוט מדהים, ואין אמן אחר שאני יותר מזדהה עם השירים שלו. מבחינתי אתה מעורר השראה והערצה. אתה ההוכחה שלי שחלומות מתגשמים. (בזכותך אני אפילו שוקלת מחדש לנסות שוב להגשים את החלום שלי להיות רקדנית.) ולפגוש אותך יהיה מעבר לכבוד גדול, פשוט הגשמת חלום.

ליה 28, תל אביב

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


מתשהו אי שם בגיל 4 בערך למדתי לעשות גלגלון, או לפחות ככה חשבתי... אני לא זוכרת הרבה דברים מהילדות, ואין לי סיפורים בלתי נשכחים, אבל את זה אני זוכרת בברור.. כל הזמן רציתי שיצלמו אותי עושה גלגלונים, וכל פעם לא הבנתי איך אני לא רואה אותם בתמונות.. איפה הם?! איפה הגלגלונים שלי?! האלבום תמונות שלי מלא בתמונות של רגל אחת באויר, ועוד כאלה של ידיים מתוחות למעלה, יש כאלה עם פרצוף ממש מרוכז ומעוות, וכאלה עם ראש שקוע בדשא או על שטיח, ורק גלגלון אין.... כנראה שגם לא יהיה... אז אולי לפחות שיהיו לי תמונות עם אביב גפן אצלי בסלון...?!

ש יר 53, 28, 27, 21 (שיר), אילת

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


בית של 4 בנות ומיליוני נספחים, שהחיוך בו אף פעם לא יורד מהפנים, מלא בחברים, בכל הגילאים, בכל חדר, על הספות, על המיטות, על הסירים... הלוואי ובפעם הבאה שהוא יהיה מלא זה יהיה בזכות ההופעה! אנחנו יודעות שהדרך לאילת ארוכה ומייגעת, האם תעמדו באתגר?

גילי אלטר 29, מושב תלמי-אליהו

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


גילוי נאות- אנחנו לא ילדות "אור הירח". יותר נכון לומר שאנחנו ילדות "אביב גפן III". קצת אחרי שהדיסק יצא, שחר עברה מהקיבוץ למושב, והמשפט הראשון שאמרתי לה בפעם הראשונה שנפגשנו היה "שמעתי שגם את אוהבת את אביב גפן". אני כבר לא זוכרת אם באמת מישהו אמר לי, או שפשוט הנחתי שאם היא קיבוצניקית אז היא חייבת לאהוב אותו... בשנים שעברו מאז (כמעט 18, אבל מי סופר), המוזיקה של אביב גפן היתה בשבילנו פס הקול של גיל ההתבגרות, והמשיכה להיות אהובה ומשמעותית גם אחרי שהתבגרנו (למרות שלא בטוח שזה באמת קרה). להופעה הראשונה של אביב גפן (הראשונה מבחינתנו) נסענו יחד. ההורים של שחר הסיעו אותנו במיוחד לתל-אביב, ועד היום אנחנו זוכרות איך היינו, "ילדות טובות עוטף עזה" (פעם לא קראו ככה למקום שבו גדלנו, למרות שהוא תמיד עטף), המומות מילדות העיר הגדולה שמיהרו לשירותים להחליף בגדים ולהתאפר בכבדות בשניה שההורים שלהן נסעו אחרי שהורידו אותן בכניסה לבית החייל. זו היתה הופעה ראשונה מתוך רבות וטובות. מערד ועד לצמח, מ"רוקדים עצמאות" ועד "הנוער ינהג אחרת", מ-"אביב גפן III" ועד ההופעה האחרונה בהאנגר 11 לרגל 20 שנה ל-"אור הירח"- לכל מקום שיכלנו, הגענו. אבל, משום מה, אביב גפן אף פעם לא הגיע אלינו! השנה אנחנו חוגגות 30. חשבנו שזו יכולה להיות מתנת יום הולדת בלתי נשכחת אם אביב גפן ידרים, בפעם הראשונה, למועצה האזורית אשכול, ונוכל לפגוש במגרש הביתי את האמן שמלווה אותנו כבר שנים עם היצירה המיוחדת שלו. (גודל הסלון- 5x4 מ' ויש גם חצר גדולה).

סנדי ליפשיץ 33, הרצליה

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


א. כי סבתא שלי בת ה-94 הסכימה להצטלם עם נחשים לצורך הפרוייקט. ב. כי 4 דורות במשפחתנו אוהבים את אביב ואת המוסיקה שלו (מגיל 4 עד 94). ג. כי אבא שלי הקים בבית בר "על אמת" כדי שהחבר'ה יבואו ותמיד יש אצלנו מסיבות, אוכל טוב, רוקנרול ואלכוהול (בירה מכבי כמובן) . ד. כי הבית שלנו KID FRIENDLY ותמיד מלא ילדים, כך שגם לדילן יהיה כיף. ה. אביב ומיטלמן- אנחנו מחכים לכם!!! פרטים על הסלון: סלון בגודל של כ-50 מ' מחובר לבר "אמיתי" בגודל של כ- 40 מ' שפתוח לפטיו גדול ולחצר גדולה כך שיש הרבה אופציות. בית פרטי ללא מעלית ו/או מדרגות.

נטלי מזרחי 22, אריאל

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


אז כולנו גדלנו עלייך והושפענו ממך והיית חלק מהחיים של כל אחד מאיתנו וכמובן שכל אחד ואחד היה שמח לארח אותך אצלו בבית.. אין לי מה לחדש פה יותר מידי כי באמת לא ניתן לתאר במילים את הרצון העז הזה, את החוויה המטורפת הזאת שעומדת על הכף רק מקווה שאין לך בעיה עם קווים ירוקים כי קווים אדומים כבר עברת :) כל מה שאוסיף ישמע נדוש וחוזר, אז בוא נחסוך מילים מיותרות - כמובן שאנחנו רוצים מאוד שתבוא (מה זה רוצים, מתיםםםם) נחזיק אצבעות ונקווה לטוב! באהבה רבה - נטלי מזרחי (ומשפחתה).

ענת קציר אליאל 29, ראשון לציון

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | 2 Comments


זו התמונה השנייה שהעליתי לתחרות, התמונה היא שלי ושל אחותי משנת 1987. אז למה אצלי בסלון? כי השקעתי ושחזרתי שתי תמונות ולא רק אחת...ובנוסף- אביב- אתה חלק מחיי כבר כ- 17 שנים, אתה מלווה אותי תקופה כל כך ארוכה ואתה חלק כה מהותי בחיי שלפעמים כבר נדמה לי שאני מכירה אותך. אני וחברותיי היינו באין ספור הופעות לאורך השנים בכל מקום אפשרי בארץ ואין ספק שאתה לקחת חלק ענק בעיצוב האישיות שלנו. יהיה לנו לכבוד גדול והתגשמות חלום אם אתה תגיע להופיע אצלנו. אני מודה לך שבזכותך אני מי שאני...

רונית ורון 35, עומר

נכתב על ידי | מועמדים אביב גפן | No Comments


השחזור הוא תמונה של אחותי הקטנה מיכל. אמנם אין לנו ידע בפוטושופ ואין לנו יכולת לשחזר כראוי באמצעות כלים חדשניים ועיבודי תמונות, אבל יש בנו המון אהבה וזו הושקעה בתמונה. חיפשנו את הדובי הישן במחסן וגם את פח המתכת. שחזרנו אפילו את המקום המדויק ליד החלון בו צולמה התמונה. בשנה האחרונה נדמה שהתא המשפחתי קצת התרחק - בעיקר כי מיכל עזבה למרכז הארץ וכל אחת מהאחיות עסוקה בחייה ובעיותיה שלה. השחזור הזה הכניס את כולנו לכמה שעות של ב"יחד". בראש השנה מיכל נאלצה לעבוד ואפילו את יום ההולדת שלה שחל באותו חודש בקושי הספקנו לחגוג לה. כמאזינה מושבעת של אביב גפן, הטעויות, בלאקפילד וגם יהונתן גפן חשבתי שההופעה הזו בהחלט תיהיה סיבה טובה בשבילה לחזור אל בית הילדות שלנו ולהתאחד לעוד כמה שעות שבהן נזכה לראות אותה קצת יותר בחייה העמוסים. אז הסיבה האנוכית שלי להביא את אביב הביתה, היא שזו הדרך הקלה ביותר להביא גם את אחותי ולהתרפק עליה ולו לכמה שעות נוספות.
רוצים שחן מזרחי יופיע אצלכם בבית? הצטרפו לתחרות