מכבי הום טור עם אביב גפן

ממרום גילו הצעיר, הצליח אביב גפן להפוך ל”אביב גפן”, אבן יסוד במוזיקה העברית ואחד האמנים המשפיעים והסוחפים הפועלים במחוזותינו. חגיגות ה-20 של הקריירה המוזיקלית העשירה שלו, אותן הוא מציין בימים אלה בסדרה של אירועים רטרוספקטיביים, הן רגע מצוין לקידה. בשביל זה אנחנו כאן.

אלבומיו הראשונים, “זה רק אור הירח” ו”עכשיו מעונן”, שהוקלטו יחד עם להקת הטעויות, הציגו קול חריף, אמיץ וייחודי. אלבומים אלה מיצבו את גפן במהרה כדובר של דור חדש של צעירים, שאף זכו לכינוי – ילדי אור הירח. לצד התכנים הפרובוקטיביים שגפן הגיש בשיריו, בראיונות בתקשורת ובהופעתו החיצונית (שנראים בנוף השמרני של היום כמעט בלתי אפשריים), הוא זכה באהדה עצומה. מבין אחד עשר אלבומי האולפן שלו, שבעה הגיעו למעמד של פלטינה, ושניים נוספים לזהב.

עם שורות איקוניות כמו “אנחנו דור מזוין”, “לכבוד מיליארד טועים”, והשיר “לבכות לך”, שנכתב במקור לחבר טוב שמת, והפך להמנון ילדי הנרות לאחר רצח רבין, הקריירה המוזיקלית של גפן היא חלק בלתי נפרד מהזכרון התרבותי הקולקטיבי בישראל.

שניים מאלבומיו של גפן – “שומקום” ו”חלולים” – הוקלטו בלונדון, שהפכה למוקד פעילות נוסף עבורו. בשנות האלפיים גפן חבר למוזיקאי הבריטי סטיבן וילסון, סולן להקת פורקיופיין טרי. יחד הם הקימו את הרכב הרוק בלאקפילד, שהניב עד היום שלושה אלבומים. ב-2007 הצמד יצא לסיבוב הופעות ברחבי העולם.

בין האמנים שאביב שיתף עימם פעולה: אריק איינשטיין, נורית גלרון, נינט טייב, ברי סחרוף, קרן הכט, שרון ליפשיץ ועידן רייכל.

3 Comments

 • תמר סנה says:

  אין דברים כאלה!! השלמות בהתגלמותה

 • (: says:

  אין הרבה אנשים אמיתיים, חכמים, מוכשרים ומדהימים, עם ביטחון כמו שצריך ועם אופי מיוחד כמו שלו .♥

 • נוי תורן says:

  אין כמו אביב!
  מי שלא יודע ולא מכיר מפסיד את הטוב שבעולם המוזיקה!

Leave a Reply

Your email address will not be published.