מכבי הום טור עם אסף אבידן והמוג’וז

אסף אבידן והמוג’וז הם תופעה בלתי נתפסת במוזיקה הישראלית. צריך ללמוד אותם בבתי ספר למוזיקה. הנה לכם קורס מהלך להצלחה כמוזיקאי. שיעור ראשון: פתח סטייל מובחן משלך, לא מזיק אם אתה ניחן בקול בלתי רגיל. שיעור שני: אל תקשיב לאף אחד מלבד ללב שלך. שיעור שלישי: לך לבד, לך רחוק, לך עד הסוף. שיעור רביעי: קטוף את הפירות.

אסף אבידן לא “התפוצץ” או “פרץ” למוזיקה הישראלית. אף יחצ”ן או חברת תקליטים לא הנחיתו אותו בתחנות הרדיו אחרי טיפול של סטייליסט ומפיק וקבוצת מיקוד שאמרה לו לשיר יותר על בית כי זה מה שקהל היעד שלו רוצה. לא. אסף אבידן עבד קשה הרבה זמן, והוכיח (שוב) שזו הדרך היחידה להצלחה אמיתית. הוא כתב שירים טובים, הופיע איתם בכל מקום בעקביות ובהתמדה במשך שנים, והקהל שלו גדל, גדל וגדל עד שהתפוצץ, ואפילו תחנות הרדיו המסוגרות ביותר לא יכלו להתעלם מהתופעה. הוא מכר עשרות אלפי עותקים מהדיסקים שלו עוד לפני שהגיע לרדיו – רק בהופעות ומפה לאוזן. עוד מהדורה ועוד מהדורה.

והכל, חשוב לזכור – בצורה עצמאית. אבידן, המוג’וז המעולים שלו שהשתפשפו במאות הופעות בארץ ובאירופה עד שהפכו לאחת הלהקות החיות הכי טובות בארץ, ואחיו של אסף, שהפך למנהל של המוג’וז וניווט את הספינה. סיפור הצלחה אמיתי, כמו פעם – קבוצת חולמים מטורפים שיצאו לכבוש את העולם עם המוזיקה שלהם, יצאו למסע מסחרר ושבו מנצחים.

יש משהו במוזיקה של אבידן והמוג’וז שנוח מאוד להידלק עליו. יש בה את האנרגיות של הרוק והרגישות של הפולק שמדברות לקהל צעיר שמחפש זמר להאמין לו. ויש בה את התחושה הסיקסטיזית ההיא, של הרוק והחופש והאהבה, שמדברת גם לבני ארבעים ומעלה, שלא נדיר למצוא בהופעות. יש אנשים שלא אוהבים את הקול שלו – אבל הם לא יכולים להתעלם ממנו. וזה יותר ממה שיש לרוב הזמרים בארץ להציע.

3 Comments

 • טל says:

  פשוט מלכים !

 • דנה says:

  מדהימיםםםםםםםםםםםםםםםם !!!!!! אין על הלהקה הזאת בעולםםםם!!

 • דוד רונן says:

  זכיתי בחיי לראות הופעה של ג’ניס ג’ופלין כשנה לפני מותה.
  לפני כשנתיים עבדתי, על מנת לממן עורך דין העוסק בדיני גירושין, כמאבטח בתאטרון תמונע. באחד הערבים הופיעו במקום אסף והלהקה. נשמתי נעתקה. הסתכלתי על פניהם של האנשים בקהל וראיתי דבר נדיר ביותר : היה מרוח עליהם חיוך של אושר טהור .
  וזה מה שגם אני חשתי.
  מאחל לכולנו שימשיכו ויופיעו בפני קהלים הולכים וגדלים וגם, לפעמים, אצלינו….
  דוד רונן-עיתונאי ודובר העמותה הישראלית לחקר עבמים וחיים חוץ ארציים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.