שלומי שבן, אקורד סיום

נכתב על ידי | שלומי שבן, תמונות שלומי שבן | No Comments

אנחנו נפרדים מהפסנתר הפנומנלי של שלומי שבן, עם רגע ענוג מההופעה האחרונה שקיים במסגרת מכבי הום טור, בתל אביב.

אנחנו מודים שוב לכל מי שהשתתף, הגיב, הציע שיפורים, שלח תמונות מסעירות ובילה איתנו פה, מודים לצוות ההפקה שליווה במסירות את הפרויקט, וכמובן מודים לשלומי שבן וצוות ההפקה החמוד שלו על חוויה של שש פעמים בחיים.

 

לייב אין כפר שמריהו

נכתב על ידי | בלוג, שלומי שבן, תמונות שלומי שבן | 3 Comments

תומר בר, שאירח בסלון שלו בכפר שמריהו את אחת ההופעות הלוהטות בסיבוב, יחמם את האווירה לפני שנגלוש לשני הסרטונים הארטיסטים שערכנו מתוך המופע. קח את זה תומר:

“ההופעה הראשונה של שלומי שבן שבה הייתי התקיימה לפני כעשור.
אני לא זוכר אם שלומי היה אז מעט אחרי או מעט לפני האלבום הראשון, אבל את ההופעה עצמה אני זוכר היטב.
והזיכרון הזה מעלה המון קווים משותפים, כמו גם את התהייה מה בעצם השתנה בין ההופעה ההיא בבארבי הישן, להופעה האחרונה בסלון בכפר שמריהו?
נראה שלא הרבה, למען האמת.
בערך אותה כמות אנשים – למעשה בבארבי כנראה שהיו קצת פחות.
הרבה שירים משותפים – מן הסתם אלו מהאלבום הראשון.
ביצועים דומים בחלקם – כולל היד המונפת אל על, מיד אחרי הצעקה “ג׳וני דפ” בשיאו של המחזה בשלוש מערכות המוכר גם בשם 90210, “Visions of Dylan, Kelly & Yaela”.
אז האנרגיות על הבמה אותן אנרגיות, הוירטואוזיות המוכרת על הקלידים, ההומור כמובן – ובכל זאת, מה בעצם השתנה בין ההופעה הראשונה ההיא ועשרות ההופעות שאנחנו זוכרים אחריה, לבין ההופעה האחרונה?
מלבד הגיל, הרפרטואר שהתרחב להפליא והיצע הבירות שהצטמצם – התרחש עוד שינוי אחד משמעותי:
ההופעה הראשונה ההיא גרמה לי לחכות בקוצר רוח להופעה הבאה, ולזו שאחריה.
ההופעה האחרונה לעומתה, גרמה לכך שההמתנה להופעה הבאה תהיה מלווה בחשש מסוים.
אחרי הכל, מה הסיכוי שהופעה “רגילה”, טובה ככל שתהיה, תתעלה על זו?
זו, שלבטח היתה ההופעה הטובה ביותר של שלומי שראיתי, ואחת הטובות שראיתי בכלל.
זו, עם האווירה הביתית, שהפכה את הסלון הענק לחדר האינטימי של כל אורח בקהל, שבו התארחו שלומי שבן והפסנתר למופע אקסקלוסיבי של אחד על אחד.
זו, עם הנכונות של שלומי להיענות לבקשותינו, והכרת התודה הצנועה והאמיתית שלו ושל הצוות המקסים שמלווה אותו, לכל מחווה קטנה של אירוח ביתי.
מה הסיכוי לשחזר כזו הצלחה, כזו הנאה, כזו התרגשות, בהופעה סטנדרטית?
נקווה שגדול, וכנראה שאני מכור – כי הבדיקה הראשונה תיעשה כבר מחרתיים ביום הסטודנט של מכון וייצמן.

אז אם עוד לא אמרנו – המון תודה.

קח את זה, שלומי”.


ירושלים, דבר המארחים

נכתב על ידי | בלוג, שלומי שבן, תמונות שלומי שבן | No Comments

ביום ראשון חתמנו את מכבי הום טור הראשון בהופעה חמה ברחוב שנקין 8 בתל אביב. בינתיים אנחנו עדיין חוגגים על חומרי הארכיון שנצברו אצלנו בסיבוב ההופעות. כדי להכניס אתכם לאווירה של השיר השני שחתכנו מתוך ההופעה של שלומי שבן בביתם של יהל וגל בירושלים, ביקשנו מהמארחים הנונשלנטיים להקדים ולשאת דברי פתיחה. הנה מה שהם כתבו:

“לשנינו היסטוריה רבת שנים עם שלומי. היינו בהמון הופעות וידענו שכל הופעה שלו היא מחשמלת ומרגשת. הדבר היחיד שיכול להתעלות על כל אלה הוא הופעה פרטית בבית שלנו, כשאפילו לא צריך לנעול נעליים.
כששמענו על המבצע ידענו שאנחנו חייבים להשתתף, ושאלנו את עצמנו מה התמונה המנצחת, ומה הם הגבולות שלנו. ואז הבנו שאין לנו שום גבולות. החלטנו, אחרי סריקה של אלבומים רבים ושיטוטים אינסופיים בחנויות תקליטים וחנויות יד שניה (כולל קנייה של כמה אלבומים אופציונליים שלקנות אותם היה ממש מביך), החלטנו על תמונות הרצים הערומים בכביש המהיר של Sigur Ros. היה לנו ספק בהתחלה אם נצליח למצוא את המיקום המושלם שכולל כביש מהיר, מעקה בטיחות והרים ברקע, אז יצאנו לסיור לוקיישנים מייגע ובסופו נמצא הכביש שנדמה היה ששם צולם הדיסק המקורי.
אחרי כמעט-השתפנות-ברגע-האחרון של גל (ליהל ממש לא היה אכפת להתפשט…) צולמו כ-100 תמונות במהלכן כמעט התעלפנו עירומים על האספלט הלוהט ומתוכן נבחרה התמונה המנצחת.
אנחנו חייבים לציין שההופעה הייתה שווה כל רגע של חיפוש, התלבטות, התערטלות תחת השמש הקופחת, וחשש לדריסה בעירום מלא! כל היום היה הזוי לחלוטין – מהרגע שהגיעו הפסנתר, אנשי התאורה והסאונד, המפיקים, הבירות ובסופו של דבר גם שלומי. ההופעה הייתה מעולה. הכי טובה שהיינו בה! הבירות זרמו כמים, האווירה הייתה משובחת, ולכל מי שנכח בסלון (וגם לאלה שלא היה להם מקום ונאלצו לעמוד במרפסת…) היה מרוח חיוך ענק על הפרצוף למשך שעתיים תמימות.
חוץ מזה שהיה לנו הכבוד לחגוג לשלומי 34 קיצים.
תודה!

שיהיה יום טוב,
יהל וגל”

לייב אין קריית אתא

נכתב על ידי | בלוג, שלומי שבן, תמונות שלומי שבן | No Comments

בשבוע שעבר הגיע שלומי לסלון של נטע כץ בקריית אתא. בהדרן הראשון הוא ביצע את “מגדל הפזמון” כשלצידו חיזוק מפתיע בדמותו של מתן הסקסופוניסט השרמנטי. קבלו אותם:

הנה כמה מילים מנטע, המארחת של הערב, שמסוגלת לשיר את כל השירים של שלומי גם מהסוף להתחלה:

“להופעה הראשונה של שלומי הגעתי בסביבות גיל 17, ומאז כל פעם שהוא חוצה את גבול חיפה (+ כמה הופעות במרכז) אני מתייצבת שם, עם חבר תורן והרבה מצב רוח. כששמעתי על המבצע היה ברור לי שאני חייבת להשתתף, ולכן גייסתי ארבעה מחבריי ליום שלם של סיעור מוחין ותקליטים שממנו יצא הצילום המדובר. משאר חבריי האהובים ביקשתי לעשות לייק כדי להביע תמיכה במטרה המקודשת.

כשבישרו לי שזכיתי נמרח לי כזה חיוך על הפנים שלפחות שלושה אנשים שאלו אותי אם אני שיכורה, והחיוך הזה כמובן לא ירד לי מהפנים לאורך כל ההופעה (שהייתה מדהימה, ומחשמלת וגרמה לי לשלוש שעות של אושר(.

בהופעה היו החברים שלי, והחברים של החברים שלי וכמובן משפחתי האהובה, וכולם נהנו (אולי חוץ מהאחיין שלי בן הארבע שכיסה את האוזניים בבהלה). חברה שלי, מעיין, רקדה עם שלומי קברט לצלילי שגר פגר וחבר שלי, מתן, אלתר עם שלומי בסקסופון, וזה הפך את ההופעה לאפילו יותר מיוחדת.

בקיצור- זאת הייתה חוויה בלתי נשכחת!”

ולרומנטיקנים, הנה ההדרן השני מאותה הופעה:

Leave a Reply

Your email address will not be published.

רוצים שחן מזרחי יופיע אצלכם בבית? הצטרפו לתחרות